Kuroshitsuji I

22. října 2016 v 16:29 | Wonder |  Anime
Pro Otaku jako já, co milují temnotu, krásu viktoriánské doby a úžasného soundtracku je tohle anime jedno z nejlepších.
Kuroshitsuji, neboli Black Butler je opravdu anime, které vás buď vezme do děje, nebo vás odežene se koukat na něco jiného. Podle mého je toto velmi povedená temná komedie!Název: Kuroshitsuji (黒執事)
Žánry: fantasy, historický, podle mangy, Shonen, Yōkai
Počet epizod: 24

ČTI DÁLE!


Hlavní postava, jménem Ciel Phantomhive je mladý baron který přišel o své rodiče kvůli náhlemu požáru ve dne jeho narozenin. Přežil jako jediný, ale byl unesen, týrán a zostuzen. Jelikož nevěděl co si počít, nenapadla ho jediná možnost než se spojit s peklem. Založil kontrakt s démonem, kterého potom pojmenoval Sebastian Michaelis. Od té doby, co jej Sebastian zachránil, byl jeho komorníkem v jeho opraveném sídle. Ovšem do doby, dokud se kontrakt mezi nima nesplní. Sebastian musí stát po boku mladého barona do doby, dokud se nepomstí. Výměnu za to, mu Ciel nabídl svou duši.

Jak už jsem říkala, toto anime je plné temnoty, historie, ale dokonce i komedie a trapných pasáží které vás donutí se smát. Je hlavně pro ty, kteří mají rádí potyčky s démony. Nejsou tam jen démoni, ale objevují se i jiné postavy. Můžeme se setkat třeba s shinigami. Pokud jste viděli Death note, tak vás musím ujistit, tihle shinigami jsou...no... docela dost jiní než ti z Death notu. Hlavní shinigami, co v seriálu určitě uvidíte, a hned si jej zamilujete (nebo ho budete chtít zabít), je milovaný Grell Sutchliff, nebo bláznivý Undertaker (hrobník).
Výsledek obrázku pro grell sutcliffVýsledek obrázku pro undertaker kuroshitsuji

Vraťme se ale zpátky k hlavním postavám. Jsou přesně dvě, Ciel Phantomhive a jeho komorník Sebastian Michaelis. Ciel Phantomhive je mladý baron a hlídací pes královny Alžběty. Od doby svého návratu na své opravené panství má rodinnou firmu Funtom, vyrábějící hračky pro děti. Tuto firmu vlastnil jeho Otec.
Povahou je Ciel arogantní, otrávený a neusmívající se dítě. Rád hraje stolní hry, ale nejraději popíjí svůj čaj Earl Grey. Podle mého by se mohl usmívat více, i když měl hrozné dětství...
Se Sebastianem si občas zahrajou na detektivy. Protože Ciel chce pomstu, a Sebastian mu to musí splnit, se ydávají na pátrání, což se občas nelíbí policii. Ovšem, díky tomu, že je to hlídací pes anglické královny, dostává povolení se těchto vyšetření zúčastnit.... Královna se často obrací na něj, dá se říct že ho má "ráda".

Sebastian Michaelis, elegantní démon s vášní pro nádherné ženy a vybíravý v duších. Dá se říct, že sám si mladého Ciela vybral, a nabídl mu jeho pomoct s pomstou. Jeho zvířecí podoba je vrána. Jedna z mých nejoblíbenějsích postav.
O sebastianovi můžu jen říct, že je usměvavý, a jako každý démon, je velice nadaný plnit Cielovi přání, ale taky se o něj starat jako o svého syna. O jeho historii nic nevíme, a jeho pravou podobu také neznáme. Sebastian Michaelis ani není jeho jméno, Ciel mu tohle vše nařídil. Podobu vzal ze Cielovy mysli, aby si Ciel co nejdříve zvykl na jeho přítomnost.
Sebastian jakožto démon, je velmi vybíravý ohledně duší. Rád se nechává vyhladovět i několik let, a potom příjde, splní kontrakt, a vezme si duši.

Nesmíme ale zapomenout na postavy, které Ciela a Sebastiana doprovázejí po celou serii. Jejich služebníky, Mey-rin, kuchař s plamenometem Bardroy, zahradník Finnian a Tanaka.

Mey-rin, je velmi nešikovná služka, s velkými kruhovými brýlemi, přeš které neuvidíte její oči. V prvním díle je úžasný důkaz její nešikovnosti. Často je nervozní, hlavně v blízkosti Sebastiana. Často ničí talíře, nebo utírá černou barvou. Kdyby jste měli poznat tuhle nešikovnou služku, poznáte jí lehce.... Hlasitě křičí...
Pokud jde o její druhou tvář, ještě před tím než jí našel Sebastian a najal jako služku, byla to vážná žena... Má dobrou mušku ve střílení, a když si sundá brýle, tak se doslova změní ve vražednou zbraň. V miulosti se živila jako nájemný vrah.
Výsledek obrázku pro mey-rinVýsledek obrázku pro mey-rin
Bardroy, nom... Kdyby jste si museli najmout kuchaře, tak tohodle by jste do kuchyně moc nepouštěli. Jistě, možná že vařit umí, ale... nechcete mít kuchyň v černé barvě. Často využívá svůj plamenomet, a chová se jak by neznal pec. Je ale chytrý a obětavý. Kdysi byl vojákem, který zůstal v tícni ve válce... Sebastian mu zachránil život, a vzal do služby k Cielovi.
Výsledek obrázku pro Bardroy
Finnian. Další postava kterou mám velice ráda. Je to roztomilý blonďák, který se na první pohled zdá křehký. Tak trochu je taky nešikovný v zahradničení, ale miluje zvířata, a všechna stvoření. Je ale i plachý... Finnian byl od dětství držen u zlých vědců, kteří na něm zkoušeli pokusy. Ty pokusy mu dali sílu, opravdu obrovskou síli, že uzvedne i kládu. Takže není až tak křehký. Ovšem, Finnian chtěl utéct, a tak když se tak pokusil s využití své síly, následovali jej s kulkama. I jeho Sebastian zachránil, a toho si Finnian velmi váží...
Výsledek obrázku pro Finnian
Tanaka je jeda z postav, o které nevím co bych napsala. No prostě, je to inteligentní starý chlapík z japonska co se vyjádří jen na necelou minutu, a poté s váma mluví jen "Ho ho ho".... Je super, vlastně, tenhle starouš byl komorník Cielových rodičů!
Výsledek obrázku pro tanaka black butlerVýsledek obrázku pro tanaka black butler

Soundtrack

Mezi mé nejoblíbenější, ale nejsmutnější je určitě Si deus me relinquit.Při poslechu první části můžete cítit smutek doprovázející tenkým hláskem, po dvou minutách poslechu,je hrubý hlas se změnou hudby ale stejnou melodií doslova plusko k tomuto soundtracku. Dále už to ani popisovat nemusím... Prostě si to poslechněte!


Dalším povedeným soundtrackem je určitě The Dark Crow Smiles, což bylo hned v prvním díle. Pasuje to na černého komorníka a démona, Sebastiana Michaelise.

Kdybych vám tu musel dávat všechno co se mi z Kuroshitsuji líbí, asi by jste se už zbláznili. Skoro celý Soundtrack je velmi nádherný a hodící se k tomuhle anime. Objeví se tam i zpívající Sebastian a Drocell. Ale tak, mohu vám to dát ukázku :D


A co na závěr? Kuroshitsuji nemá jen jednu sérii, ale má i 4 OVA, a nasledující druhou sérii, ve které se objeví Alois Trancy a Claude Faustus. Objeví se i další postavy... Ovšem, to až příště!
Pokud si chcete pustit Kuroshitsuji, můžete všechny díly vidět na Shirai. S doporučením a zaručením, se loučím!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama