//Steampunk//

4. května 2016 v 21:56 | Wonder |  Random Story

Steampunk?

Docela mne zajímalo, kam se žánr steampunk všude dostal :D Tak tady je vše, co jsem dokázala v těchhle nočních hodinách najít :)
(čti dále!)


Steampunk, je vlastně jeden z žánrů (něbo subžánrů) který poukazuje na viktoriánskou dobu.
To tedy vysvětluje styl oblečení ve viktoriánském, elegantním stylu (oběvují se ale i dělnické oblečení).
Ale co ozubená kolečka, a další dělnícke věci?
Je to spojované s tím, že v té době se začaly vytvářet nové funkce, tedy, lokomotiva, která vypouštěla mnoho páry. Dělníci využívali různé staré klíče, podivné brýle, a další doplňky, které v dnešní době najdeme opravdu jen ve filmu, knížkách nebo v cosplayi.

Cosplay/moda
Lidé začali vyrábět kostýmy, co patří do žánru steampunku. Pro ženy šaty z viktoriánského období, s ozubenými kolečky, cilindry, klobouky, pásky, brýlemi...
A pro muže zase dělnické, nebo elegantní oděv, který v té době byl považován za samozřejmost. Všechny tyhle kostýmy jsou zdobeny ozubenými kolečky, různými pásky...
Jsou tu taky úžasné experimenty s make-upem, a také tetováním!
Pro někoho je tenhle druh zajímavý a úžasný, pro některé však vypadají tyhle oděvy jako šilené a nelíbí se jim. No, Cosplay se nemusí líbit všem. Je to vše nejen v oblečení, ale taky to, jak se lidé v steampunk oblečení chovají a jak chodí :)

Film

Možná by jste to ani neřekli, ale steampunk žánr má ve filmů hodně obsazení. A to nejen hrané, ale dokonce i animované.
Znáte film "číslo 9" ? Tenhle film patří do žánf steampunk! Věděli jste to?
Dá se to poznat. Styl je uzpůsobený ozubeným kolečkům, vyrábění, experimentů... Nedá se tomu vyhnout, a člověk je vlastně zakoukaný do filu ovlivněného Steampunkem...
Co dále...hmm...
Sherlock Holmes: hra stínu a další série. Tyhle filmy opravdu miluju, a kupodivu jsem si ani neuvědomila že také patří do tohoto žánru. Přeci jen, Sherlock Holmes....co dodat? Pokud jste neviděli, koukněte!
Další je...
Hugo a jeho velký objev
Velmi krásný film... a nejen film. I Krásná knížka. Kluk jménem hugo, co našel starého robota, který byl ale zničený, a jeho součástky chyběly. Snažil se jej opravit. Musím uznat, že měl velmi šikovné ruce. Doporučuju se na to podívat, takový krásný nádech jiné doby!
Steamboy
Už podle názvu napovídá na to, žetohle určitě patří pod tenhle žánr. Je to vlastně animovaný film z japonska, režírovaný Kacuhirou Otomou. Sice jsem tenhle film ještě neviděla, ale jelikož jsem na anime, a baví mne tenhle druh, určitě se na to brzy kouknu...A pokud možno, i vy by jste to mohli kouknout, vypadá to zajímavě :)

HudbaUznávám, steampunk v hudbě asi moc není. Avšak, Youtube je plný překvapení, a může vám tedy poskytnout několik playlistů se steampunk hudbou. (Díky Steampunk hudbě dokážu vytvářet originální charaktery :D)


Ale pokud chcete nějakou skupinu... Je tady jedna, která se stala i mou oblíbenou.

Steam Powered Giraffe

Tato skupina je opravdu úžasná. Jejich choreografie je, jako by to byla jen pouhá animace, a ono to jsou jen lidé namalovaní na tenhle styl. Jejich hudba je podle mne skvělá, a občas i vtipná. Rozveselí mne, když mám den na nic a ani Pewdiepie mne nerozveselí. Abych vám to dosvědčila, tady je důkaz c:


Není to skvělý? Vážně mne udivuje, jak se dokážou pohybovat... poprvé když jsem je viděla, tak jsem si myslela, že je to jen pouhá animace. A ono to jsou lidé namalovaní make-upem, co se takhle dokážou pohybovat :D

Literatura

Abych pravdu řekla, zatím jsem nečetla žádnou knihu v tomhle žánru. Jenom vím, že existuje Hugo, a také Zlatý kompas.
Když jsem se snažila strýčka googla prohledávat, našla jsem právě jen pár knížek avšak řeknu vám jen dvě.... Vážně jich je málo, nebo neumím hledat?

Leviatan
Bohužel, o téhle knížce jsem nedokázala nic najít. Podle všeho se ale opravdu pohybuje ve steampunk stylu. Pokud by jste chtěli vědět víc, a ppřípadě mne opravit, tak zkuste prohledat internetové obchody s knihami. Možná, že to nekde bude :)

Zlatý kompas
Ach, hádka o tom, zda je lepší film nebo kniha je nám k ničemu. Každý má rád co chce.
Tahle knížka byla vydána roku 1995. Autorem tohoto díla byl Philip Pullman. Knížka je zařazena mezi Fantasy, Dětskou literaturu a pozor.... samozřejmě steampunk.
Musím se přiznat, knížku jsem nečetla, ale podle popisu bych si jí ráda přečetla. Možná že mne to neodradí. (Film jsem totiž neviděla do konce...jen prvních 30 minut :D)

Takže... V techhle nočních hodinách jsem prohledávala internet, abych zjistila, kam všude že žánr steampunk dostal. Někdy jsem byla překvapená, něco jsem psala z mé vlastní mysli. Steampunk mne pohltil již před rokem/dva roky. Tehdy jsem to brala jen jako ozubená kolečka, teď mne vážně zaujala i literatura, a tak dále.
Oděv co lidé vyráběj jsou vážně zajímavé.
Filmy, co jsme určitě někdy viděli, jsou skvělý.
Hudba, i když tam moc není co říct, je i se skupinou žiraf často vtipná :D
I když jsem málo vyhledávala, tak i knihy patřící sem, jsou velmi úžasné ke přečtení... (Teď jen aby lidi začali znova číst.)

Snad se vám tohle líbilo, jelikož já jdu spinkat s úsměvem na tváři, že jsem tohle už dopsala.
Pápááá lidi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Taštička Taštička | 5. května 2016 v 17:28 | Reagovat

Absolutně zbožňuji <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama