Žila byla krásná liška-//Kožešinové farmy//

27. dubna 2016 v 20:49 | Wonduš |  Názorové čajíčky
Žila byla jedna liška....

Pokud jste si pustili tohle video, tak je možnost, že pocítíte nejen lítost vůči zvířatům...Ale i zlost, že tohle vůbec existuje. Pokud ne, bravo, jste officiálně krutí podle těchle zvířat.
Je rok 2016, a podle všeho, se ještě kožešinové farmy nezrušily, i když 70-80% lidí je PROTI. Samozřejmě, už farem docela ubylo. Zbylo jich asi 10 nebo 9, ale jen protože farmy které zmizely, zkrachovaly.
Je to zajímavé, ohledně toho, že tyhle záběry jsou z minulého roku, a nejsou to jediné záběry od obránců zvířat (OBRAZ).
Poslanci prý podle všeho tohle řešily, a 20 jich podepsalo na ukončení kožešinových farem tady v české republice. Do roku 2018 by měl být podán zákaz, a farmy tak budou rozpuštěny. A také, plán je evropskou unii zbavit všech farem. Dobrá zpráva? Ne tak docela.
Ano, jistě. Lišky, norci, činčily a tak dále již nebudou chovány jen pro kožešinu, a budou moci žít vlastní život. Ale všechno tohle by se přesunulo jinam, a možno by to bylo i horší. Například-Asie.
Asie je takovým menším příkladem. Kdyby se v celé evropské unii zakázaly farmy, přesunulo by se to do Asie, jelikož odtud tak trochu pocházejí některá zvířata. Lépe řečeno, majitelé farem v Unii kupují zvířata i z jiných zemi.
Dejme tomu, že kdyby se tento byznys přesunul do Asie. Jaké by to asi bylo? No, podle mne horší.
Je možnost, že by zvířata stahovala i zaživa, což je v téhle době už velmi nehumální. Odporné chování k zvířatům by se ještě zhoršilo, a přísun potravy a vody by nebyl o nic lepší.
(čti prosím dál, není to všechno...)


Co když se to ale zruší úplně?

Jsou tady potom dvě jisté cesty. Jedna rozputá tuhle hrůzu znova, zákony nezákony. A ta druhá? Ekologicky bychom více poničily naší Zemi.

První alternativu by bylo, že farmy by jely odznova. I přes zákon by tohle prováděli, kvůli kožešině. Zvířata by znova začala trpět a umírat. Jak? Samozřejmě, protože by tyhle farmy musely pracovat v utajení, asi by neměly o nic lepší klece co mají teď. A myslím, že oni určitě by si již dali pozor na to, koho pouští do farmy pracovat. Takže by se o tomhle dozvěděli až když by bylo pozdě.

Druhé alternativu je docela pokojné, ale znepokojivé zároveň. Kožešina by byla vyráběná uměle. A to by mělo dopad na naší Zemi. Skleníkový efekt by byl v horší situaci než je teď, a kdo ví, možná bychom již neuviděli už tak troška sněhu. Přišly by období sucha, a také bychom byli v nebezpěčí, jelikož Slunce vysílá nejen hezké paprsky na opalování, ale taky paprsky na nepříjemné a až neléčitelné problémy s kůží. Není zrovna moc příjemné si spálit kůži, to vím i já.

Takže vlastně co chceš říct?

Nechci říct, že je podle mne v pořádku nechat kožešinové farmy dál provádět svůj obchod. Podle mne je to nechutné, ohledně stavu zvířat. Sama jsem jeden z těch, co je proti tomuhle byznysu.
Jenom chci říct, že je jiné alternativu, než ničit skleníkový efekt, nebo rozjíždět na černo kožešinové farmy. Co třeba zkusit ovce? Myslím tím vlnu.
Nebo se zkusit zamyslet o dalších možností?

Zvířata jsou součástí našeho života. Umírají, rodí se..stejně jako my. (Možná jen s výjimkou, že my chováme některé druhy zvířat i na maso-potravní řetězec)
Stačí, že jim zmenšujeme lesy, a ničíme pomalu naši Zemi. Protože pohled na zvířata v Kožešinových farmách, nám řekne o tom, že se již mnoho lišek a norků nikdy nemůžou vrátit do svých domovů... a i kdyby, těžko by už ve svém stavu přežili.

Jsem proti kožešinových farem. Ale jelikož jsem ve věku, kdy opravdu nejde nic udělat, obdivuju lidi, co se rozhodli bojovat za svobodu zvířat chovaných v zajetí těchto farem.
Obzvlášť lidi, co dostali některá mláďata lišek nebo norků z děsivé budoucnosti ve které by nepřežila. Jeden z důkazu je muž, co vlastní zlatou lišku Vixey. (Tady )

Vaše Wondy.

Inspirace- Idnes.cz
obrancizvirat.cz (Jejich výtvorem je i video, které jsem použila v tomhle článku)
Wikipedie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Taštička Taštička | 27. dubna 2016 v 21:13 | Reagovat

Kožešinové farmy jsou sviňstvo. Lidé, co něco takového dokážou provozovat, mají nejspíš větší oči pro peníze než pro zvířata, která zavřou v kleci metr x metr. Já osobně nejsem nějak posedlá zvířaty, veganství se mi hnusý a nevadí mi zabijení zvířat pro maso, ale samozdřejmě pokud je to zvíře chováno v dobrých podmínkách, a ne nasrané někde v kleci, kde nemůže ani porádně dýchat. A ano, souhlasím s tvým názorem ..

2 Wonder :3 Wonder :3 | 28. dubna 2016 v 14:51 | Reagovat

[1]: Zvířata pro maso, a zvířata pro kožešinu je jiná věc. Zabíjení pro maso se dá brát jako potravní řetězec. Ovšem, týrání zvířat a zabíjení je jen pro kožešinu je nechutnost.
Taky máš pravdu >.< Díky že sis přečetla můj názor. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama