Just a little Game- Prolog

24. ledna 2016 v 17:47 | Wonder |  Random Story
Hojte! Tady Wondy!
jelikož jsem se nudila, krátila jsem si čas tím, že jsem začala něco psát. Chtěla ych pokračovat, ale netuším, zda je to dobrý story, a jestli má cenu pokračovat.
Proto vám budu vděčná když si to přečtete a do komentářů napsat zda by jste chtěli 1 díl nebo se na to mám vykašlat >.<
Tak, nebudu zdržovat!


Dusot koně, kapky velkého deště a zadýchaný hlas mladé ženy sedící na silném vraníkovi. Vlající ohnivě-rudé vlasy ve větru jako kdyby hořela. Byl ještě předvečer, ale byla už tak tma a chladno-čas se někde schovat.
Vraník se po pár kilometrů zastavil, žena prudce vyskočila a hřebce poplácala po silném krku.

"Hodný...."

Ozvala se a koukla chrabrému koni do očí. Jeho prokletím bylo slepectví, nebýt její pomoci, možná by tenhle hřebec skončil mrtvý. Kůň si unaveně odfrkl, déšť ho spaloval v jemných krvavých ranách. Divu že se ještě nesplašil.

"Klid...najdeme místo kde bychom se mohli schovat..."

Žena si smutně povzdychla, dala si kápi a zakryla tak svou hlavu před vodou z nebes. Dívala se kolem, ale nikde nic nebylo, jenom stromy, kamení a pár kytek které zřejmě byly udusány díky jiným koní. Nezbývalo ji nic jiného, než s koněm hledat dál, jenže i ona už se necítila na dlouhé vycházky. Než by něco našli, určitě by cestou někde zemřeli nachladnutím.
Kůň zaostřil svůj sluch, a nervozně klepnul nohou do země. Neviděl svou zachránkyni, a ani neslyšel, to ho znepokojovalo.

"Neboj," Žena se na vraníka podívala, dala dlaň na jeho hlavu aby se uklidnil "Jsem u tebe..."

Uklidnila jej a podívala se znovu po okolí, uviděla nějakou dobře zamaskovanou cestičku. Napadlo jít po její cestou, možná by našla nějakou stříšku.
Nasedla na koně, a vedla jej menší cestou. Zakryla si své vlasy černou kápí aby zabránila většímu promoknutí. Každá kapka co na ní padla jí víc a víc stěžovalo rovnováhu.
Oči se jí pomalu klížily, zrak jí dovoloval vidět minimum. Každou sekundou se cítila více unavená a věděla že to dlouho nevydrží. Vraník mírně povyskočil, žena se probudila a koukla před sebe, viděla dřevěnou chatu. Protřela si oči a oddychla si. Vypadala už z té dálky velmi opuštěně, ale zdání může klamat.
"Teď jen, aby tam nikdo nežil.", kůň, souhlasně zařehtal. Podle hlasu poznal, že asi něco před nimi je. Už ho nebavilo chodit pod únavným deštěm.

Její nohy zpátky doskočili na vlhkou zem. Oči se dívaly po starých dřevěných trámech bývalé terasy. Po té se podívala na dveře, zavřené, a zřejmě nezamknuté, jelikož zámek byl pryč. Žena se postavile ke dveřím a otevřela je, uvnitř byla ještě větší tma ale aspoň větší teplo. Z mírného venkovního světla šlo poznat, že uvnitř chaty byly svícny, stůl, stojící uprostřed. Na levé straně postel pod oknem, na kterém byly přibyty prkna. Nic víc nedokázala v té tmě vyluštit.
´Chtělo by to oheň´

Zrak se ihned otočil na koně. Z vaku co měla připevněný na pásku, vytáhla jednu sirku. Škrtla s ním o podivný kamínek, a podívala se na ohnivé světélko. Vešla dovnitř chaty. Zapálila opatrně svícen a sirku hodila na zem. Podívala se znova kolem, a prohlídla si stav chaty. Vypadalo to velmi zchrátralé, ale stále obyvatelné. Prkna skřípaly a zdi byly trochu poničené od řezů z nože. Stůl se kývla a židle u toho vypadala že každou chvíli spadne. Když se podívala na vytouženou postel, oddychla si. Aspoň něco co vypadalo v pořádku, až jí to připadalo podivný.

Déšť se pomalu uklidnil. Noční obloha byla viditelně vidět a měsíc svítil na lesní krajinu. Žena seděla uvnitř chaty na tvrdé posteli. Svého vraníka nechala v chladné noci venku. Jediné co mu dala byla voda ve kbelíku a na jeho záda plášť. Cítila se dost unaveně, už dlouho nevydrží. Svíci položila na stůl a nechala jej hořet. Zpátky se posadila na postel, zívla a sundala si z rukou své rukavice.Naposledy koukla z otevřených dveří na vraníka, a po té si jen lehla, a usla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Saša Saša | E-mail | 4. února 2016 v 14:12 | Reagovat

Super článek! Líbil se mi  a myslím že bys měla pokračovat c:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama